ZABAWA KARNAWAŁOWA

Dnia 8 lutego 2018 roku w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy dla dzieci.

Na początku przywitała wszystkich Pani Hania, która przedstawiła program baliku.

Wszyscy razem zatańczyliśmy „Kaczuszki”, a następnie Pan Tomek zaprezentował modę karnawałową. Pojawiły się m.in. księżniczki, koty, nietoperz, piłkarz, aniołek, Pani wiosna oraz wiele innych bajkowych postaci.

Po zaprezentowaniu strojów uczestników baliku przeszliśmy do zabawy, która polegała na tańcu z balonem. Zabawę prowadził Pan Patryk. Pojedynek był zacięty, ale udało się wyłonić zwycięską parę.

Kolejnym punktem był wspólny taniec „Macarena”,który prowadziła Pani Natalia. Dużo było śmiechu i pozytywnej energii. Wszyscy bardzo się starali by idealnie odwzorować układ taneczny.

W chwili przerwy mogliśmy oddać glosy na Królową i Króla balu, a także zgłosić liczbę słodyczy jaka znajdowała się w słoiku.

Po przerwie rozpoczęła się konkurencja w parach polegająca na tańcu na gazecie. Zabawę prowadziła Pani Natalia. Bardzo ciężko było zmieścić się w parze na małym kawałku gazety, jednak uczestnicy dzielnie sobie radzili.

Kolejna zabawa była związana z krzesełkami. Uczestnicy chodzili dookoła ustawionych krzeseł, gdy muzyka cichła, uczestnicy musieli usiąść na krześle, kto nie miał krzesła odpadał. Wszyscy świetnie się bawili podczas zabawy.

W końcu nadszedł czas na ogłoszenie króla i królowej balu – zostali nimi Nela i Franek. Na cześć króla i królowej Pani Magda przeprowadziła zabawę pt. „Kareta”.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy i wróciliśmy do domu w fantastycznych humorach z całą gamą wspomnień.