godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

WYCIECZKA DO LONDYNU

W marcu 2017 roku mieliśmy okazję przeżyć niesamowitą przygodę!!!

WYJAZD DO LONDYNU

Na co dzień w klasie uczymy się o Wielkiej Brytanii, kulturze, zabytkach, sławnych miejscach, a tym razem mogliśmy te wszystkie symbole stolicy Anglii, z Big Benem na czele zobaczyć na własne oczy i je zwiedzić.

Wiele miejsc zrobiło na nas wielkie wrażenie: Budynki Parlamentu, Whitehall i Downing Street z kancelarią premiera, Stajnie Gwardii Królewskiej – zmiana warty konnej, Tower of London, Tower Bridge, przepiękny widok Londynu podczas przejażdżki London Eye, Trafalgar Square z kolumną Nelsona, Chinatown, Leicester Square i zakupy w Galerii M&M’S.

Nasze spacery po ulicach Londynu również odkrywały miejsca kręcenia filmu o Harrym Potterze – Leadenhall Market – pasaż pełniący w filmie funkcję części ulicy Pokątnej, spacer wzdłuż Tamizy i Millenium Bridge – kładka zniszczona przez Śmieciożerców w 6 części opowieści, Piccadilly Circus z fontanną Erosa – miejsce z którego teleportowali się Harry, Ron i Hermiona.

Niestety królowa Elżbieta II nie znalazła dla nas czasu na wspólną herbatkę (słynne 5 o’clock J) Pomimo to podziwialiśmy Buckingham Palace  i pomnik królowej Wiktorii, słynną aleję The Mall oraz pięknie kwitnące kwiaty w St. James’s Park – parku, w którym polował kiedyś król Henryk VIII.

Zwiedziliśmy muzea takie jak London Dungeon (Muzeum strachu i tortur), Shrek Adventure (zabawa w multimedialnym świecie Shreka), National Muzeum, Muzeum Historii Naturalnej oraz Madame Tussaud – Muzeum Figur Woskowych J

Dla miłośników sportu swoje wrota otworzyły stadiony Chelsea i Arsenal.

Harry Potter również towarzyszył nam podczas wizyty w Warner Bros Studio Tour w Watford pod Londynem – odkryliśmy magię filmu, poznaliśmy tajniki kręcenia kolejnych części – zwiedziliśmy m.in. Great Hall, pomieszczenia Gryfindoru, sypialnię chłopców, chatę Hagrida, ulicę Pokątną. Wisnienką na torxie tego dnia był przejazd do Oxfordu – jednego z najważniejszych ośrodków akademickich na świecie. Zwiedziliśmy Christ Church College z Wielką Salą i Biblioteką Hogwartu, pospacerowaliśmy ulicami malowniczego starego Miasta, porozmawialiśmy po angielsku z panią przewodnik.

Nie tylko podczas zwiedzania mieliśmy okazję szlifować język angielski, ale przede wszystkim z rodzinami, które na co dzień nas gościły. Możliwość pomieszkania przez kilka dni u rodzin angielskich, podpatrzenia ich domów, zwyczajów, sposobność porozmawiania po angielsku choć przez te kilka dni pozostaje w pamięci na zawsze!!!!!  

Skip to content