godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 28.11 nadszedł najważniejszy moment dla pierwszoklasistów. W stołówce szkolnej rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty w postaci kuferków. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Skip to content