godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Nieszablonowe lekcje geometrii

Czy lekcja geometrii może angażować nasze ciała i zmysły?Oczywiście, ze tak 😄🙃😉😍Klasa 5a najpierw pobawiła się w projektantów mody i składała mini koszule orgiami, by później udekorować je we wzory geometryczne =znane nam figury płaskie.Na kolejnej lekcji, ze zwykłej rolki papieru tworzyliśmy najprawdziwsze kostki..po to, by na jej sześciu ściankach zapisać poznane wzory na pola figur płaskich. Tym sposobem zrobiliśmy taką nieoczywistą „ściągę ze wzorami” 😃🙃😉🤣🤣😂, która wykorzystujemy na każdej lekcji, w celu utrwalenia wzorów 😉Ostatecznym podsumowaniem była geometryczna gimnastyka..na szkolnej trawce… łącząc przyjemne z pożytecznym… tworzyliśmy „żywe figury geometryczne” z nas samych 😄😃🙃🥰Mamy nadzieję, że takie lekcje będą doskonałym wstępem do praktycznego podejścia do brył, które zadzieje się już na kolejnych lekcjach…

Skip to content