godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

EBENEZER SCROOGE – DODAĆ DO ZNAJOMYCH?

„Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…” – zapewne wielu z nas podśpiewuje pod nosem refren tej znanej piosenki. W zawierusze przygotowań do Bożego Narodzenia nucimy ulubione świąteczne szlagiery lub kolędy. „Kevina samego w domu” większość pewnie zna na pamięć, a i tak chętnie do niego wracamy. A co z literaturą? Która książka kojarzy się Wam ze świętami? Na podium takiego zestawienia niewątpliwie znalazłoby się opowiadanie Charlesa Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”. Tak się składa, że jest to także pozycja obowiązkowa na liście lektur szóstoklasistów. W ramach podsumowania cyklu lekcji z dziełem angielskiego pisarza klasa 6a wykonała nietypowe prace.

Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdyby autorzy znanych, ale napisanych dawno temu książek, żyli we współczesnych czasach? Jak odnaleźliby się bohaterowie ich utworów w świecie, w którym z łatwością komunikujemy się przez internet i ochoczo korzystamy z mediów społecznościowych? Klasa 6a miała okazję to sprawdzić. Ich zadaniem było bowiem zaprojektowanie profilu facebookowego Ebenezera Scrooge’a. A musicie wiedzieć, że nie jest to postać jednoznaczna. Poznajemy go jako człowieka pozbawionego empatii, skąpca nienawidzącego Bożego Narodzenia. Wszystko zmienia się po wizycie duchów, które nawiedzają starca. Więcej nie możemy zdradzić. Zachęcamy do lektury „Opowieści wigilijnej”! 😉

Skip to content