godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

CZAS ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

To czas, kiedy nie trzeba robić nic szczególnego, wystarczy uśmiech, dobre słowo i święto będzie każdego dnia.W tym roku ten czas obchodziliśmy pod hasłem „Słów kulturalnych używaj! O proszę, przepraszam, dziękuję nie zapominaj”.

Na zajęciach rozmawialiśmy o koleżeństwie, dobroczynności i kulturze. Dzieci poznały wzruszające opowiadanie „O Ciepłym i Puchatym”. Następnie przyozdobiły drzwi klas plakatami z uśmiechniętymi buźkami, które zachęcały do szczególnej w tym dniu życzliwości. Wykonały też własnoręcznie różne uśmiechnięte buźki, które przyklejały podczas przerwy uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Wiele emocji wzbudził plebiscyt na „Królową i Króla Życzliwości”, których w tajnym głosowaniu wybrano w zespołach klasowych. Zdobywcy tytułów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszyscy mogli obserwować, jak nasza życzliwość sprawiała innym szczęście i radość.

Skip to content