CZAS PODSUMOWAŃ

Koniec grudnia kojarzy się nam nie tylko ze świętami Bożego Narodzenia. To także dobry czas, by podsumować własne dokonania i pomyśleć o tym, co ciekawego przyniósł mijający rok. A nasz staruszek 2023, który niebawem ustąpi miejsca swojemu młodszemu koledze, upłynął pod patronatem wyjątkowej postaci – mowa oczywiście o Wisławie Szymborskiej! Noblistka pozostawiła po sobie wiele wspaniałych wierszy. Na lekcjach języka polskiego mieliśmy okazję poznać kilka z nich oraz przyjrzeć się samej poetce. To jednak nie wszystko! Klasy 4 i 5 wykonały zakładki z cytatami pochodzącymi z utworów autorki. Starsi uczniowie zaprojektowali natomiast kolaże do wybranych wierszy autorki Ludzi na moście. Musicie przyznać, że efekty ich pracy są naprawdę imponujące!