godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

CITIUS – ALTIUS – FORTIUS

Po rocznej przerwie odbyła się w świetlicy olimpiada sportowa. Zawodnicy startowali w jedenastu konkurencjach indywidualnych i zespołowych {ping-pong, hula-hop, biegi sprinterskie, biegi w workach, skakanka, rzut do kosza, przeciąganie liny, wyścigi rzędów, skok w dal,  rzut beretem, rzut kaloszem}. Po trzech tygodniach zmagań wyłonieni zostali mistrzowie we wszystkich konkurencjach.

Rekordy olimpiady 2020/2021:

ping-pong: 421 – Jan Kryszewski z klasy 3a

rzut beretem: 10,90m – Stanisław Nowak z klasy 1b

rzut kaloszem: 11,10m –Cyprian Nowak z klasy 2b

skakanka: 217 – Maja Zagrodzka z klasy 3a

skok w dal: 2,77m –Stanisław Nowak z klasy 1b

Szczególne osiągnięcie należy do wychowawcy klasy 1b, pani Zofii Kossowskiej, która rzuciła kaloszem na niewiarygodną odległość. Drżyjcie mistrzowie…

Podczas uroczystego zakończenia olimpiady wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe 56 zawodnikom, którzy choć raz stanęli na podium. Troje uczniów wywalczyło medalowe miejsca aż w siedmiu konkurencjach: Maja Zagrodzka {3a}, Stanisław Nowak {1b} i Kamil Ciszewski {2a}.

Dziękujemy nauczycielom ze świetlicy za przeprowadzenie zawodów i sprawiedliwe sędziowanie oraz wszystkim dzieciom za zaangażowanie i walkę zgodną z zasadami fair play.

Skip to content