godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Wyzwanie ACTIVE WEEKS – aktywność fizyczna w czasie pandemii

Koronawirus spowodował, że naturalna aktywność, związana z naszym stylem życia została wywrócona do góry nogami. Zdalne nauczanie i różne obostrzenia  bardzo znacząco ograniczyły też możliwości uprawiania sportu. Dużą rolą nauczycieli wychowania fizycznego było zatem mobilizowanie uczniów do podejmowania wysiłku fizycznego mimo tych wszystkich ograniczeń.

W maju uczniowie klas: 6a,6c,7a i 8c wzięli udział w wyzwaniu: „ACTIVE WEEKS”. Zadaniem było zainstalowanie aplikacji mierzącej pokonywany dystans i wykonanie trzech dowolnych aktywności na dworze. Mimo, iż pogoda nie była zbyt sprzyjająca, to jednak uczniowie spisali się znakomicie!!! Spacerowali, biegali, jeździli na rowerze, na rolkach, konno, grali w siatkówkę plażową, a nawet pływali na żaglówce! Gratulujemy zaangażowania i zapału!

Zachęcamy wszystkich do podejmowania aktywności fizycznej, bo nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele zdrowy duch 🙂

Skip to content