godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Wycieczka do Kórnika

Zanim nastała jesienna słota, klasa VIIIa wybrała się na wycieczkę do Kórnika. Nieprzypadkowo właśnie to miasto obraliśmy za cel naszej wyprawy. Rokowi 2023 patronują bowiem dwie wyjątkowe postacie kobiece związane z Kórnikiem − są to Jadwiga Zamoyska i Wisława Szymborska. Ponadto nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie „MISTRZYNI SZYMBORSKA”. Wracając jednak do naszych patronek, pierwsza z wymienionych zamieszkiwała rezydencję powszechnie znaną dziś jako Zamek Kórnicki, który mieliśmy okazję zwiedzić wraz z przewodnikiem. Niestety, nie udało nam się zobaczyć Białej Damy, która – jak głosi legenda – straszy w dawnej siedzibie Działyńskich i Zamoyskich 😉 Potem udaliśmy się do Arboretum, by rozkoszować się widokiem różnorodnych gatunków drzew i krzewów. Naszą przygodę zakończyliśmy spacerem Promenadą im. Wisławy Szymborskiej. Noblistka urodziła się nie gdzie indziej, ale właśnie w Kórniku! Po drodze czytaliśmy jej wiersze, a następnie zapozowaliśmy z poetką na słynnej ławeczce. Oczywiście nikt nie mógł odmówić sobie przyjemności pogłaskania kotka, który chyba się obraził, bo nie chciał się z nami pobawić ani nawet zamruczeć…

Skip to content