godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Uroczyste pożegnanie klas ósmych

W miniony piątek odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego klas ósmych. W uroczystości wzięli udział: dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie oraz przedstawiciele rodziców.

Na początku akademii doszło do mianowania nowego pocztu sztandarowego. Wyróżnieni uczniowie, którzy będą pełnić tę honorową funkcję w przyszłym roku szkolnym to: Krzysztof Burzak, Olga Kaczmarek oraz Laura Brodala.

Po przemowie pani dyrektor, krótkich wspomnieniach i podziękowaniach, wychowawcy klas rozdali swoim podopiecznym świadectwa ukończenia szkoły i wyróżnienia.

Troje uczniów: Konstancja Respondowicz, Zuzanna Binkowska oraz Aleks Mendel zostało wyróżnionych nagrodą specjalną, ufundowaną przez Radę Osiedla Winiary, za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe.

Za bezinteresowną i aktywną pracę w samorządzie szkolnym nagrody otrzymali: Konstancja Respondowicz oraz Ignacy Kostrzewa.

Wychowawcy podziękowali zasłużonym rodzicom, którzy wspierali ich działania i służyli nieocenioną pomocą. Uczniowie z kolei podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły wręczając im skromne upominki.

Akademia zakończyła się odśpiewaniem piosenki Marka Grechuty „Dni których nie znamy”.

„…ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy”

Skip to content