godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Poległych Winiarczyków

Pomnik Poległych Winiarczyków powrócił w poniedziałek, 4 października, na Winiary, gdzie jego pierwowzór został postawiony w 1923 roku, a w 1939 roku zniszczony przez okupanta. W uroczystości odsłonięcia pomnika, przy asyście Wojska Polskiego, brali udział mieszkańcy osiedla, przedstawiciele Rady Osiedla Winiary ( w tym nauczyciel naszej szkoły pan Krzysztof Kaźmierczak), włodarze miasta i przedstawiciele jednostek oświatowych. SP 27 reprezentowała pani Dyrektor Hanna Stankiewicz oraz uczniowie, którzy z godnością nieśli Sztandar Szkoły. Chorążym pocztu był Bartosz Leonarski z klasy 8b, a przybocznymi Olga Kaczmarek i Laura Brodala z klasy 8a. Ich wzorowa postawa zasługuje na duże uznanie.

Skip to content