godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Tropiciele w lesie

Październik to dobry czas na spacery. My – Tropiciele z klas drugich wybraliśmy się do LASKU GOLĘCIŃSKIEGO, by obserwować zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią. Nazywaliśmy różne gatunki drzew, słuchaliśmy śpiewu ptaków, szukaliśmy grzybów i śladów zwierząt. Było też CZYTANIE NA POLANIE. Pani JESIEŃ, w rolę której wcieliła się Pani Beata Guzewska,  przeczytała nam fragmenty książki p. Adama Wajraka, uczyła nas również rozpoznawania gatunków często spotykanych ptaków. Nasze obserwacje umieszczaliśmy na KARTACH TROPICIELA. Lekcja w terenie to świetny pomysł. Pani Guzewskiej serdecznie DZIĘKUJEMY, że była z nami.
                                              
dzieci z klas drugich z wychowawczyniami

Skip to content