godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Sprzątanie Świata

17 września uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią przystąpili do 28. Akcji Sprzątania Świata. Zadbali o najbliższe otoczenie naszej szkoły nie tylko po to, aby troszkę ulżyć środowisku naturalnemu, ale przede wszystkim by zachęcić i uświadomić innych jak istotne jest nie śmiecenie w naturze. 

W takich akcjach właśnie o to chodzi – o uświadamianie! Aby, nie wyrzucać śmieci do lasu, na trawnik czy do rzeki. Nie ulega wątpliwości, że śmieci porzucone w naturze to nie tylko zagrożenie dla bioróżnorodności, ale i dla naszego zdrowia.  

Hasło tegorocznej akcji nawiązuje do kartezjuszowskiego powiedzenia „Cogito ergo sum” („Myślę, więc jestem”) i brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Zanim bezrefleksyjnie wyrzuci się w lesie czy na trawnik puszkę lub butelkę po wypitym napoju, wystarczy wziąć głęboki oddech i pomyśleć z troską o jedynej planecie, jaką mamy do życia. 

Jeśli będziemy właściwie postępować, uświadamiać i edukować innych z pewnością przyniesie to ekologiczny efekt. Sprawi radość i satysfakcję, nauczy współpracy i współdziałania na rzecz większego celu – ZDROWEJ I PEŁNEJ ŻYCIA ZIEMI 🙂 

Skip to content