godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Praktyczna statystyka z 7a

Tematy statystyczne, liczenie średnich arytmetycznych i procentów, rysowanie słupków i wykresów kołowych może być bardzo wciągające.. gdy dotyczy nas.. naszego życia, naszych upodobań, preferencji, gustów, smaków😀🙃😉😋😘🤓😎…W zeszłym roku klasa 7a zaczęła bawić się na lekcjach matematyki zastosowaniem statystyki w życiu.. ale nie zdążyliśmy tego omówić.. przeczekaliśmy czas online. .i oto teraz w klasie 7 wróciliśmy do tematu.Dzięki naszemu zdobytemu wcześniej doświadczeniu i umiejętnościom było nam łatwiej.. mogliśmy też zauważyć jak bardzo zmieniły się nasze upodobania…a co pozostało bez zmian…Uczniowie wykonali też, na podstawie nowych ankiet, kolejne statystyczne obliczenia.Najbardziej cieszy fakt, że uczniowie klasy 7a sami zauważyli, że statystyka ..to nieoceniona pomoc w wyciąganiu wszelkich możliwych wniosków👍😎😉😀

Skip to content