godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

„Polskie miasta w baśni i w legendzie” – klasa 3a w teatrze

11 grudnia uczniowie klasy 3a wybrali się na spektakl pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Podczas przedstawienia dzieci poznawały legendy związane z polskimi miastami,

m.in. pojawiała się warszawska syrenka, Król Popiel, Bazyliszek, poznańskie koziołki oraz toruńskie pierniki. Niepowtarzalne kostiumy, niesamowita muzyka, kolorowe światła przeniosły nas w baśniowy świat. Takie teatralne podróże przynoszą niesamowitą radość z odbioru sztuki, ale także wzbogacają wyobraźnię.

                                                                                                                            Dzieci z klasy 3a z wychowawczynią

Skip to content