godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

PASJONACI z kl. 1-3


Warsztaty Mobilnego Laboratorium PASJONACI w klasach 1-3 

31 maja i 1 czerwca w klasach 1-3 odbyły się niecodzienne i atrakcyjne zajęcia z dziedziny fizyki, astronomii i chemii. Odwiedził nas pan Robert Przybylski z Mobilnego Laboratorium „Pasjonaci”. 

Prowadzący wprowadził uczniów w świat trudnej do zrozumienia nauki i pokazał w bardzo jasny i przystępny sposób działanie sił, które nas otaczają. Eksperymentalnie dzieci poznały co to jest przyciąganie, magnetyzm, lewitacja oraz wiele innych ciekawostek związanych z otaczającym nas światem. Samodzielnie wykonały m.in. prosty zegar słoneczny poznając przy okazji jego działanie.  

Dzieci były zafascynowane i z wielkim zainteresowaniem obserwowały wszystkie eksperymenty. Zadziwiało je to, jak można wprowadzić w ruch i unosić w górę piłeczki i balony za pomocą suszarki do włosów. Bardzo spodobała się również zabawa w siłowanie. Chętne dzieci próbowały swoich sił w ,,odklejeniu” przyssawek. Niestety nikomu się to nie udało, ponieważ próżnia powietrza wytworzona pomiędzy dwoma półkulami była zbyt silna.       Wszystkie eksperymenty i pokazy przygotowane przez pana Roberta były fascynujące i zdecydowanie zachwyciły naszych uczniów. 

Wychowawczynie klas 1-3 

Skip to content