godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

OPATRUNEK NA RATUNEK – POMAGAMY MIESZKAŃCOM AFRYKI

Życie najbiedniejszych mieszkańców Afryki jest bardzo trudne. Skaleczenia, oparzenia, ukąszenia owadów goją się bardzo długo w tropikalnym klimacie. Nawet drobny uraz może zakończyć się ciężką chorobą, a nieleczony nawet śmiercią. Chorzy, których nie stać na opłacenie dalekiego dojazdu i leczenia w placówce medycznej najczęściej pozostają bez opieki lub udają się do miejscowego szamana.

Wolontariusze z Polski {wykwalifikowani lekarze i pielęgniarki} leczą bezpłatnie każdego chorego, który prosi o pomoc. Sama wiedza, umiejętności, zaangażowanie i ogromne serce nie wystarczą. Wolontariusze potrzebują naszego wsparcia.

Po raz kolejny w naszej szkole prowadzimy akcję „Opatrunek na ratunek”.

Zbieramy:

– bandaże dziane i elastyczne

– watę

– rękawiczki gumowe

– opatrunki z gazy

– plastry

– igły i strzykawki jednorazowe

Przekażemy je Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu, która wspiera lekarzy i pielęgniarki na misjach.

Akcja trwa do 23 listopada 2018r. Czekamy na Waszą pomoc w świetlicy szkolnej – sala 018 {u pani Magdy}.

Paczka waty czy bandaż niewiele kosztują, a ratują zdrowie i życie.

Skip to content