godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PISANKI 2018

Symbolem odradzającego się życia są jajka. Pięknie ozdobione dekorują wielkanocne stoły. Jak co roku przygotowaliśmy te niezwykłe ozdoby na konkurs plastyczny organizowany przez Ogród Jordanowski nr 2 w Poznaniu: „Tradycje Wielkanocne – Pisanka 2018”. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do pracy projektując niepowtarzalne wzory. Sztuka zdobienia jajek jest bardzo trudna. Wymaga od autora ogromnej cierpliwości, wyobraźni przestrzennej, dokładności.

Na wystawie w Ogrodzie Jordanowskim znalazło się ponad 300 prac z całej Polski. Wśród nich 11 z naszej szkoły. Obradom jury przewodniczył dr Arkadiusz Jełowicki, etnograf. Laureatką została nasza uczennica Nela Kędzierska z klasy 3b, która zajęła II miejsce w kategorii wiekowej 5 – 8 lat. Podczas uroczystej gali rozdania nagród otrzymała dyplom, upominki rzeczowe oraz zaproszenie dla całej rodziny na kiermasz wielkanocny do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie.

Praca Neli została zaprezentowana podczas tego kiermaszu na specjalnej wystawie poświęconej konkursowi.

Prace przygotowali:

Matylda Pakowska, Zuzia Wachowiak, Marysia Pokrywka, Wiktoria Pozorska, Julia Janińska-Grot, Oliwia Drajerczak, Natalia Jarecka, Ania Antkowiak, Sławek Rząsa, Karol Becelewski.

Wszyscy uczniowie otrzymali upominki.

Skip to content