godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

MIĘDZYNARODOWY SUKCES ZOSI

W jubileuszowym 50. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym organizowanym w Japonii nasza uczennica Zosia Bączyk z klasy 3a zdobyła brązowy medal. Jej rysunek „Kamieniczki na Starym Rynku” znalazł się wśród najlepszych prac. W konkursie udział wzięło ponad 14300 uczestników.

Na początku września pani dyrektor Hanna Stankiewicz wręczyła Zosi brązowy medal, certyfikat udziału w konkursie i nagrody rzeczowe przekazane przez firmę Pentel.

Najwyższe wyróżnienie przyznawane jedynie dziesięciu autorom najlepszych prac z całego świata, to Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych Japonii.

Kolejne wyróżnienia to nagrody: Supreme Gold, Gold, Silver, Bronze oraz Pentel.

Konkurs sponsorowany jest przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną (Biiku Bunka Kyokai) we współpracy z: Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej oraz firmą Pentel Co., Ltd.

W tym roku szkolnym również chcielibyśmy wysłać prace dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Szczegółowe informacje zamieścimy nas tronie internetowej w pierwszej połowie października. Nagrody na Was czekają!

Magdalena Będzińska

świetlica szkolna

Skip to content