godlo

Szko艂a Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Klasa 3b na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych 馃實聽UAM

We wtorek 18 pa藕dziernika uczniowie klasy 3b 馃懅馃懕鈥嶁檪锔忦煈扁嶁檧锔忦煈 podczas wycieczki na Wydzia艂 Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza mieli niepowtarzaln膮 okazj臋 na poznanie prawdziwych tajemnic Ziemi 馃實. Wraz z Panem mgr Micha艂em Kubiakiem zwiedzili艣my Muzeum Ziemi, w kt贸rym zgromadzono blisko 2000 wyj膮tkowych i cennych okaz贸w minera艂贸w, ska艂 i skamienia艂o艣ci. 

Prof. UAM dr hab. Edward Chwieduk przeni贸s艂 nas w inny wymiar. Dzi臋ki specjalnie przygotowanym filmom VR 鈥濵orasko鈥 i 鈥濫poka lodowcowa鈥 zobaczyli艣my jak ok. 5 tys. lat temu wygl膮da艂 upadek meteorytu na Morasku oraz co dzia艂o si臋 ok. 18 tys. lat temu. Ostatnim punktem by艂y warsztaty z Pani膮 Prof. UAM dr hab. Ma艂gorzat膮 Szczepaniak, kt贸ra z pasj膮 opowiada艂a o ska艂ach i minera艂ach. Ka偶dy z nas m贸g艂 ich dotkn膮膰 馃, pow膮cha膰 a nawet poskroba膰 馃槈. Na koniec mogli艣my zaobserwowa膰 馃, jak zachowuj膮 si臋 poszczeg贸lne okazy polane kwasem 馃馃槣馃檭. 

To by艂a naprawd臋 fantastyczna聽馃憤聽i jedyna w swoim rodzaju lekcja geografii聽馃槉馃槑馃槉.

Skip to content