godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Omajgat! Hmmm…

Oh my gosh!

W świetnych nastrojach, czując się niezwykle światowo – niemal jak obieżyświaty dobrnęliśmy do końca dzisiejszego Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Nnno nie powiemy, że języków obcych mamy chwilowo po kokardę (wszak to bardzo, bardzo niepedagogiczne!🙊)ale możemy powiedzieć, że jesteśmy wybawieni językowo aż po sufit.

A to było tak: najpierw narodził się pomysł organizacji tego eventu.

Potem sierotka losowała państwa i przydzielała je poszczególnym klasom. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wylosowanego kraju w dowolnej formie. Następnie klarowały się pomysły (nnnno, momentami było gorrrrąco i hm…intensywnie 👀), grzmiało i błyskało – burza mózgów nie ominęła żadnej klasy…

W końcu uczniowie przystąpili do pracy. Malowali, wycinali, kleili, docinali, kolorowali, ozdabiali i przystrajali sale lekcyjne… a efekty ciężkiej ale bardzo owocnej pracy nadal można podziwiać w holu szkoły.

A dziś finał – uczniowie doskonale bawili się i przy okazji uczyli słówek, rozpoznawali języki sąsiadów. Zgadywanki, śpiewanki, wierszyki, piosenki…a nawet i przekąski kojarzące się jednoznacznie z danym państwem 😋… języki warto znać i niech nie będą to tylko te w naszych butach czy ustach 😁🤠

Poniżej, w totalnie przypadkowej kolejności trochę fotek.

A teraz

Good night

Gute Nacht

Buona notte ci vediamo domani

(Bądźcie wyrozumiali 😁😁😁)

Widzimy się tomorrow 😘

Skip to content