godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Dzień Niepodległości w naszej szkole

Było uroczyście i wzruszająco.😀Wszyscy pięknie zaśpiewali hymn,  klasa 4a zaprezentowała się w piosence” Przybyli ułani „, klasa 5a „My pierwsza brygada „a uczniowie z klas 1-3 śpiewająco wyjaśnili „Co to jest niepodległość?

Wszyscy utworzyli  przed szkołą flagę biało- czerwoną.🇵🇱

Klasy 4-8 brały też udział w projekcie historycznym.Uczniowie  wykazali się wiedzą historyczną,  rozszyfrowali zakodowane hasło, ułożyli tekst związany z Polską. Były też prace plastyczne na temat skojarzeń związanych z naszym krajem. Obok wzniosłych wydarzeń,  dat i postaci były skojarzenia kulinarne(schabowy, ziemniaki i buraki:), wesołe (Bolek i Lolek), geograficzne ( góry, morze)😊

Jeszcze trochę patriotyzmu lokalnego czyli legenda Św.Marcinie w kreatywnej wizji naszych uczniów.🥐

Skip to content