godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

DZIEŃ KROPKI W NAUCZANIU ZINTEGROWANYM

13 września 2019r. klasy nauczania zintegrowanego spotkały się, aby wspólnie świętować Dzień Kropki. Rozpoczęliśmy od poznania twórczości japońskiej artystki Yayoi  Kusama, która znana jest  z instalacji wypełnionych kropkami różnej wielkości

i w różnych kolorach. Jej prace zainspirowały dzieci do tworzenia własnych układów kropek. Efekty tej pracy każda klasa wyeksponowała na korytarzu nauczania zintegrowanego, łącząc się z działaniami klas starszych, które też tworzyły jak Yayoi Kusama i wystawiły swoje prace w holu szkoły. Oczywiście w takim dniu nie można zapomnieć o dziewczynce, której kropka odmieniła życie. Mam na myśli Vashti. Obejrzeliśmy wspólnie film przedstawiający jej historię, by porozmawiać o talentach, które posiadają nasi uczniowie, a nie zawsze zdają sobie z sprawy z ich posiadania. Każdy mógł opowiedzieć o swoich zainteresowaniach lub przedstawić coś z czego jest dumny i może się tym pochwalić.

Skip to content