godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Drugie klasy w „Kórniku i kurniku”

W poniedziałek 20 września uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę integracyjno-edukacyjną. W pierwszej kolejności odwiedzili Kórnik, przespacerowali się po promenadzie nad jeziorem, odwiedzili rynek oraz zapoznali się z krótką historią kórnickiego zamku.  

Druga część wycieczki odbyła się w Konarskim na terenie dawnej wiejskiej szkoły. Na uczniów czekała moc atrakcji, m.in.: malowanie „kórnickich kurek”, nauka pisania lipowym piórem, zapoznanie się z dawnym sprzętem gospodarskim oraz szkolnym, „wizyta w kinie” (bajki na dawnym projektorze), karmienie zwierzaków, zabawy na placu zabaw, a na końcu ognisko i pieczenie kiełbasek.  

Wspólnie spędzony czas minął w przemiłej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w naszych pamięciach 🙃😊😋

Skip to content