godlo

Szkoła Podstawowa nr 27 im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu

Czwórbój lekkoatletyczny

Kiedy my w piątek bawiliśmy się w idolowanie, jakieś ploteczki na przerwach uskutecznialiśmy i te wszystkie inne, szkolne miłe codziennostki przeżywaliśmy, nasi koledzy i koleżanki siódme poty wylewali na stadionie Golęcin 🤗

Czwórbój lekkoatletyczny dla uczniów klas 5-6…mówi Wam to coś?🤷

Yhy. Czyli nie bardzo?…Czwór-bój…nadal nic??? 🤦

No kochani, to bieg krótki (tu trzeba gnać do przodu, ile fabryka dała, bez oglądania się na innych), rzut piłeczką palantową (tak, liczy się odległość, najlepiej, jakby jak najdalej się udało i niekoniecznie w trybuny, po prostym, po prostym!), skok w dal (tu też łatwo nie jest, trzeba odpowiednio wymierzyć w deskę, coby spalonego nie było….

Że spalony to tylko w nożnej?No jednak niekoniecznie 🤷 w innych dyscyplinach też można „spalić”) i bieg długi, a tak dokładnie to 600 lub 1000 m (w zależności od tego, czy jest się dziewczyną – biegniesz krócej, czy chłopakiem – to dłużej i tu też trzeba szybko, ale jednak nie za bardzo, bo trzeba dowieźć choć trochę siły na finisz, czyli do mety)💪

To tak w telegraficznym skrócie. A po naszemu to będzie po prostu i jeszcze krócej: duży wysiłek.

Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Kęcińska z klasy 5a, Maja Grzegorska, David Adamovych, Wojtek Ostrowski z 5b, Zosia Bączyk, Martyna Tykwic, Adrian Drajerczak, Janek Kryszewski, Tymon Rutkowski z 6a oraz Anastasia Kudrenko z 6b.

I teraz uważajcie: z zawodów wracamy z tarczą 👏💪👏, ponieważ okazaliśmy się najmocniejsi w konkurencji rzutu piłeczką palantową! Tadammmmm!!!!

Adrian Drajerczak zajął 3 miejsce uzyskując wynik 42 metry. Bank rozbiły dziewczęta!

Anastasia rzuciła fenomenalnie i z wynikiem 42 metry (to więcej niż długość naszej dużej sali gimnastycznej) wygrała tę konkurencję! Podobnie Amelia, która uzyskując 41,5 metra zajęła 2 miejsce! Na czołowych lokatach, tuż poza podium dobiegli w swoich biegach wytrzymałościowych Martyna i Tymon. Pozostali startowali równo, na miarę swoich możliwości i godnie reprezentowali naszą szkołę!

Brawa dla wszystkich!👏

Nie wiem, jak Wy ale Wasz admin ma zadyszkę 🫣 od samego pisania tego newsa. No co tu dużo pisać – brawo i jeszcze raz brawo!!!👏 Gratulacje i uściski, piąteczki i żółwiki (pogratulujcie im, jak się gdzieś miniecie na korytarzu). Gratulacje dla naszych trenerów-selekcjonerów – trener Gosi i trenera Pawła.

Popatrzcie sobie na zdjęcia, potem zapakujcie plecaki, dobranoc, pchły na noc i widzimy się jutro.

Pa 😘

Skip to content