Uchwała załącznik nr 1

Załącznik nr 1 do uchwały Nr XXIII/317/VII/2016 RADY MIASTA POZNANIA z dnia 12 stycznia 2016r.

 

Wykaz zawodów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do gimnazjów publicznych prowadzonych przez Miasto Poznań. 
I. Konkursy przedmiotowe organizowane przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych:

Lp. Nazwa konkursu 
1.  Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego 
2. Wojewódzki Konkurs Matematyczny 
3. Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
4. Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego  

 

II. Konkursy wiedzy i artystyczne dla uczniów szkół podstawowych:  

Lp. Nazwa konkursu  Organizator Zasięg działania
1. Ogólnopolski Konkurs „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989” Małopolski Kurator Oświaty  w porozumieniu z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty krajowy 
2. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Narodowe w Poznaniu wojewódzki
3. Konkurs Wiedzy o Prawie Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu wojewódzki
4. Wielkopolski Konkurs Dziennikarski Młodzieżowy Dom Kultury  nr 1 w Poznaniu wojewódzki
5. Wojewódzki Turniej „Białych Piór” Młodzieżowy Dom Kultury  nr 1 w Poznaniu wojewódzki
6. Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika  w Toruniu międzynarodowy
7. Konkurs w Dziedzinie Matematyki oraz w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego „Złota Żabka” Fundacja Edukacji Społecznej „EKOS” w Swarzędzu wojewódzki 
8.  Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej...”  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu   wojewódzki 
 9.  Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”  Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum” w Kaliszu  krajowy
10.  Konkurs Przyrodniczy  dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”  w Poznaniu wojewódzki 
11. Konkurs „Młody Innowator”  Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Towarzystwo Kultury Technicznej  krajowy
12. Ogólnopolski konkurs „Epizody  z najnowszej historii Polski  w komiksie” Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie krajowy
13. „Tu powstała Polska” Starostwo Powiatowe w Gnieźnie,  Centrum Kultury „Scena Dziwna” w Gnieźnie wojewódzki
14. Międzynarodowy Konkurs  „Kangur matematyczny” (1) Towarzystwo upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontieres międzynarodowy
15. Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla szkół podstawowych miasta Poznania Szkoła Podstawowa nr 18 w Poznaniu miejski
16. Międzyszkolny Konkurs „Kocham teatr” Szkoła Podstawowa nr 83 w Poznaniu   miejski
17. „Wiem, jak ratować życie” Miasto Poznań, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa miejski
18. “Poznań na osi czasu" Gimnazjum nr 6 w Poznaniu miejski

Uwaga: (1). Wynik bardzo dobry i wyróżnienia w konkursie odpowiadają miejscom 1-3 na szczeblu krajowym.

 

III. Zawody sportowe:

  1. Organizowane przez polskie związki sportowe i jednostki samorządu terytorialnego: 
  • Wojewódzkie i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików,
  • Mistrzostwa Polski Młodzików,
  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży,
  • Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.
  1.  Organizowane przez Szkolny Związek Sportowy - Igrzyska Młodzieży Szkolnej. 
  2. Organizowane przez światowe i europejskie federacje sportowe: - Oficjalne imprezy sportowe o randze Mistrzostw Świata, - Oficjalne imprezy sportowe o randze Mistrzostw Europy. 
  3. Zawody sportowe wymienione w pkt. 1-3 odnoszą się do następujących dyscyplin sportu: *1)

aerobik akrobatyka sportowa badminton baseball
bilard brydż sportowy gimnastyka hokej na lodzie
hokej na trawie jeździectwo judo kajakarstwo
kajak polo polo karate tradycyjne, WKF, fudokan kolarstwo koszykówka
kręglarstwo lekka atletyka, w tym biegi przełajowe łucznictwo łyżwiarstwo
narciarstwo orientacja sportowa pięciobój nowoczesny piłka nożna
piłka ręczna piłka siatkowa piłka wodna pływanie
pływanie synchroniczne skoki do wody snowboard sporty motorowe
sporty saneczkowe sporty wrotkarskie sumo szachy
szermierka taekwondo tenis tenis stołowy
triathlon unihokej warcaby wioślarstwo
zapasy żeglarstwo

 

* 1) Ustalono na podstawie wykazu dyscyplin sportu objętych współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży szkolnej, opracowanego przez Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu i Regulaminu Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.