Piłka nożna w naszej szkole

W Szkole Podstawowej nr 27 w klasach 1-6 prowadzone są zajęcia piłkarskie w ramach "Szkół Patronackich KKS Lech Poznań"

Oprócz obowiązującej podstawy programowej tzn. normalnych lekcji wychowania fizycznego reszta zajęć to treningi piłkarskie kształtujące koordynację, technikę i motorykę młodego zawodnika.
Klasy oprócz treningów, rozgrywają ze sobą turnieje piłkarskie, oczywiście na tym samym poziomie klas z innymi szkołami.

Klasy patronackie KKS Lech Poznań powstały by rozwijając pasję u młodych sportowców co przekłada się na skuteczniejsze odnalezienie młodych talentów, które pod okiem wykwalifikowanych trenerów mogą podnosić swoje umiejętności piłkarskie.

Trenerzy w Szkole Podstawowej nr 27 nauczają oraz doskonalą warsztat piłkarski dzieci, chcą aby piłka nożna była formą dobrej zabawy, dawała poczucie radości, a nie była tylko formą rywalizacji.

Trenerzy pracujący z grupami sportowymi to:
Trener Łukasz Stawicki kl. 1 i 2,
Trener Filip Socha kl. 3, 4, 5, 6.

W Szkole prowadzone są również eventy sportowe, organizowane turnieje piłkarskie, jak również rozwijana jest współpraca z klubami i szkółkami piłkarskimi.

Poza planowymi zajęciami piłkarskimi pojawiają się pozalekcyjne, dodatkowe treningi piłkarskie, które są prowadzone przez współpracującą z naszą szkołą Złotą Akademię.

Zdjęcie grupowe Złotej Akademii
rocznik 2003/04.