Gimnastyka artystyczna

Dziewczynki na zajęciach gimnastyki tworzą kombinacje ruchowe do muzyki, w trakcie których prezentują swoje umiejętności gibkości, skoczności, zwinności, poczucia rytmu oraz dobry słuch muzyczny, na zajęciach są także wprowadzone podstawowe elementy akrobatyki oraz tańca klasycznego.
Dziewczynki zaczynają swoją przygodę z tym sportem od układu taneczno-akrobatycznego, następnie uczą się także techniki pracy przyboru skakanki, obręczy, piłki, maczug i wstążki.

Co zyskają dzieci dzięki zajęciom?

• wysoką sprawność fizyczną,
  • wszechstronny rozwój organizmu,
  • kształtują piękno i estetykę ruchu,
  • umiejętność prawidłowego poruszania się, a co za tym idzie prawidłowa postawa ciała,
  • umiejętność przeżywania muzycznych wrażeń,
  • zajęcia kształtują poczucie równowagi,
  • ćwiczenia obejmują wszystkie partie mięśniowe,
  • przygotowanie do różnych form tanecznych,
  • zajęcia wywołują dobre samopoczucie i radość,
  • rozwija wrażliwość, wyzwala doznania artystyczne,
  • dzieci mające kontakt z zajęciami rytmicznymi mają bardziej skoordynowane ruchy, często dzieki temu osiągają lepsze wyniki w nauce,
  • po takich zajęciach dziewczynki staja się małymi artystkami,
  • uczą się dyscypliny,
  • nabierają pewności siebie.

W Naszej szkole od tego roku funkcjonuje pierwsza klasa o takim profilu. Dziewczynki mają 4 godziny w tygodniu dodatkowych zajęć z gimnastyki artystycznej.

Mamy już za sobą pierwsze sukcesy na Mistrzostwach Poznania. Cieszymy się tak dużym zainteresowaniem tą dyscypliną sportu, że w przyszłym roku powstanie kolejna pierwsza klasa:-) Ogromną niespodzianką dla nas jest również to, że w przyszłym roku będą w Naszej szkole uczyły się dziewczynki w gimnazjum. Jest to szóstka dziewczynek, które wcześniej trenowały w SP 6, a teraz będą kontynuować treningi u nas.

Trzymamy kciuki za wszystkie Nasze uczennice :-)

Trener Magdalena Gienieczko-Osińska

Zapraszamy do galerii :)