OGÓLNOPOLSKI KONKURS PISANKI 2018

Symbolem odradzającego się życia są jajka. Pięknie ozdobione dekorują wielkanocne stoły. Jak co roku przygotowaliśmy te niezwykłe ozdoby na konkurs plastyczny organizowany przez Ogród Jordanowski nr 2 w Poznaniu: „Tradycje Wielkanocne – Pisanka 2018”. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do pracy projektując niepowtarzalne wzory. Sztuka zdobienia jajek jest bardzo trudna. Wymaga od autora ogromnej cierpliwości, wyobraźni przestrzennej, dokładności.

Na wystawie w Ogrodzie Jordanowskim znalazło się ponad 300 prac z całej Polski. Wśród nich 11 z naszej szkoły. Obradom jury przewodniczył dr Arkadiusz Jełowicki, etnograf. Laureatką została nasza uczennica Nela Kędzierska z klasy 3b, która zajęła II miejsce w kategorii wiekowej 5 – 8 lat. Podczas uroczystej gali rozdania nagród otrzymała dyplom, upominki rzeczowe oraz zaproszenie dla całej rodziny na kiermasz wielkanocny do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie.

Praca Neli została zaprezentowana podczas tego kiermaszu na specjalnej wystawie poświęconej konkursowi.

Prace przygotowali:

Matylda Pakowska, Zuzia Wachowiak, Marysia Pokrywka, Wiktoria Pozorska, Julia Janińska-Grot, Oliwia Drajerczak, Natalia Jarecka, Ania Antkowiak, Sławek Rząsa, Karol Becelewski.

Wszyscy uczniowie otrzymali upominki.

27.03.2018