LABORATORIUM WYOBRAŹNI

W sobotę 28 października 2017r. po raz kolejny wybraliśmy się do Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, by odkrywać tajemnice nauki.

Natalia Jarecka, klasa 4a: „Na wycieczce do Laboratorium Wyobraźni wiele się nauczyłam. Dowiedziałam się co trzeba zmieszać, by powstała piana. Mogłam poczuć się jak prawdziwy chemik. Dowiedziałam się też jak wygląda np. Gwiazdozbiór Smoka i Wagi.”

Wielu uczestników po raz pierwszy prowadziło samodzielne doświadczenia chemiczne, co wcale nie było takie trudne. Dzieci korzystały z prawdziwych sprzętów używanych w laboratorium.

Podczas seansu w Planetarium oglądaliśmy odległe planety, gwiazdozbiory, galaktyki. Kosmiczną podróż zakończyliśmy śledząc losy Małej Gwiazdki, której się udało. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się co odkryła główna bohaterka koniecznie odwiedźcie Laboratorium Wyobraźni.

13.11.2017