Byliśmy w Łysym Młynie!

20.11.2013r klasy 5a i 5 b uczestniczyły w zajęciach terenowych z przyrody w Centrum Kultury Leśnej w Łysym Młynie. Miejsce to jest cudownie urocze!

Już wiemy, że swą nazwę zawdzięcza ostatniemu właścicielowi, który podobno miał "niewiele" włosów. Legenda głosi, że jeszcze wcześniej zwano zabytkowy młyn Lisim Młynem, gdyż ówczesny właściciel miał rude włosy!
Uczniowie korzystali z wirtualnego laboratorium Woda, Las i Natura, obejrzeli ciekawą wystawę o drewnie, aktywnie uczestniczyli w warsztatach na temat lasu i jego mieszkańców. Poznali największego europejskiego próchnojada oraz niespotykane rodzaje jadalnych grzybów. Duże zainteresowanie wzbudziła ścieżka dydaktyczna " Woda i jej zasoby" oraz żeremia bobrów i zatopiony las. Wspólne zdjęcie na drewnianym pająku zakończyło nasz pobyt w Łysym Młynie. Byliśmy tam ponad pięć godzin, a i tak brakło czasu, by wszystko obejrzeć, więc z pewnością jeszcze tam wrócimy!

Dziękujemy paniom z Centrum Kultury Leśnej za pouczającą lekcję przyrody i niezwykłe ciekawostki.

21.11.2013