Klasa 3c wiesza budki lęgowe

W piątek 8 kwietnia wybraliśmy się na teren szkolnego placu zabaw, żeby powiesić na drzewach budki lęgowe. Wykonaliśmy je własnoręcznie tydzień wcześniej na wycieczce w Nadleśnictwie Łopuchówko w Ośrodku Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”.

Jedna z budek została zawieszona na sośnie, druga około 30 metrów dalej na topoli. Zainteresowanie sikorek bogatek było dość duże. Po chwili gdy odchodziliśmy na drzewie siedziały już cztery, a jedną udało nam się uchwycić na zdjęciu. Mamy nadzieję, że w obu naszych budkach niebawem zamieszkają jakieś ptaki i doczekają się potomstwa. Z pewnością za pomocą lornetek będziemy je obserwować.

                                                                                                                    Uczniowie klasy 3c z wychowawczynią

10.04.2016