Klasa 3 c w Ośrodku Edukacji Leśnej

W czwartek 31 marca klasa 3c wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Łopuchówko do Ośrodka Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”. Tam, pani leśnik Karolina Prange z ogromnym zaangażowaniem poświęciła nam czas.

Pobyt w „Łysym Młynie” wzbogacił nas o nowe i ciekawe wiadomości dotyczące świata roślin i zwierząt. Byliśmy w pracowni entomologicznej, gdzie każdy z nas mógł pod mikroskopem zobaczyć owady leśne i ptasie pióra. Obejrzeliśmy bardzo ciekawy film przyrodniczy o ptakach żyjących w Polsce i mieliśmy okazję usłyszeć nagrań niektórych z nich. Wysłuchaliśmy także wielu interesujących informacji dotyczących życia sów. Dużą atrakcją było własnoręczne wykonanie budek lęgowych dla ptaków, które zabraliśmy ze sobą i z pewnością zawiesimy na drzewach w okolicy naszej szkoły.

Na końcu, wyposażeni w odpowiedni sprzęt ornitologiczny – lornetki, wybraliśmy się na spacer wzdłuż ścieżki dydaktycznej. Wyszukiwaliśmy i obserwowaliśmy ptaki żyjące wokół nas. Udało nam się zauważyć m.in.: żurawie, sikorki, wija drewniaka a także śliczną wczesnowiosenną złoć żółtą. Podczas spaceru wokół stawu widzieliśmy również uschnięte olchy rosnące na bagnach i żeremie bobrów.

Po raz kolejny w „Łysym Młynie” poznaliśmy wiele ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach. Wszystkim szczerze polecamy to ciekawe miejsce, do którego z pewnością jeszcze wrócimy.

                                                                                                                     Uczniowie klasy 3c z wychowawczynią

10.04.2016